Hej kolęda, hej kolęda....

Zwyczaj świątecznego kolędowania to bardzo stara bożonarodzeniowa tradycja, której celem było śpiewanie pieśni pochwalnych na cześć narodzonego Chrystusa. Jednocześnie były one radosnymi życzeniami szczęścia i pomyślności. Kontynuując ten stary obyczaj, społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowała już po raz drugi szkolne świąteczne kolędowanie. Od 11 do 22 grudnia każda klasa zaprezentowała jedną, wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Prezentacji towarzyszyły stroje okolicznościowe kojarzące się ze świętami. Dodatkowo swoje talenty muzyczne reprezentowali uczniowie grający na różnych instrumentach. Głównym celem przedsięwzięcia było wprowadzenie całej społeczności szkolnej w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wyśpiewanie radosnych, pogodnych i wesołych życzeń dla wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Oto krótka fotorelacja z wydarzenia: